Posted on

Standardowy stan, w którym niezłośliwe guzki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać proporcje przez cały okres

Standardowy stan, w którym niezłośliwe guzki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać proporcje przez cały okres

Jajo przesuwa się w kierunku macicy. niezapłodnione jajo może przekroczyć 24 godziny.

Większość kobiet jest płodnych przez około 6 dni każdego miesiąca – 5 dni przed owulacją oraz w dniu owulacji. Naturalne planowanie rodziny wykorzystuje różne metody określania dni płodności.

Możesz wykorzystać naturalne planowanie rodziny do kontrolowania na kilka sposobów:

Metoda rytmiczna. Jeden z najstarszych sposobów planowania naturalnego członka rodziny, który opiera się tylko na kalendarzu. Normalny stan kobiety trwa od 28 do 32 dni. Owulacja zwykle ma miejsce około 14. dnia, więc unikasz braku ochrony w dniach od 8 do 19, ponieważ wtedy jesteś najbardziej płodna.

Metoda śluzu szyjkowego lub owulacji. Tutaj możesz śledzić swoje marki. Jeśli masz owulację, Twoja jest czysta, rozciągliwa i mokra, jak białko surowego jajka. Zwracasz uwagę na to, jak śluz jest podobny do każdego dnia, aby wiedzieć, czy masz owulację.

Metoda podstawowej temperatury ciała (BBT). Twoja temperatura może wzrosnąć od 0,5 do 1 stopnia podczas owulacji i pozostać tam do następnego okresu. Dzięki tej metodzie każdego ranka mierzysz temperaturę przed pójściem do łóżka, zanim coś takiego możesz zjeść lub napić. Sam BBT nie jest prostą metodą uniknięcia ciąży, ponieważ wykrywanie temperatury informuje Cię, kiedy owulacja już się wydarzyła.

Metoda objawowo-termiczna. Dzięki temu łączysz kilka praktyk, często BBT i śluz szyjkowy. Skorzystanie z więcej niż jednej metody pozwoli ci lepiej zrozumieć, co dzieje się w tobie

Naturalne planowanie członków rodziny nie jest tak skuteczne, jak inne. Zgodnie z CDC wskaźnik awaryjności wynosi 24%. Oznacza to, że około 1 na 4 kobiety stosujące naturalne planowanie rodziny będzie tego robić.

Powinieneś być ostrożny, sumienny i mieć teraz dużo samokontroli, aby zastosować naturalne planowanie członków rodziny. Aby osiągnąć swoje cele, musisz całkowicie przestrzegać wskazówek.

Oczywiste jest, że jest to ściśle związane z samopoczuciem emocjonalnym kobiet. i częściej dotykają kobiety w wieku rozrodczym niż mężczyzn lub kobiety po menopauzie. Estrogen jest również powiązany z zaburzeniami nastroju, które występują tylko u kobiet – przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne i.

Dokładny wpływ estrogenów na emocje jest znacznie mniej prosty. Czy to może być dużo estrogenu? Może za mało? Okazuje się, że emocjonalne skutki estrogenu są prawie tak tajemnicze, jak same nastroje.

Począwszy od okresu dojrzewania jajniki kobiety zaczynają uwalniać estrogen w koordynacji z każdym miesięcznym okresem. W połowie cyklu poziomy nagle gwałtownie rosną, powodując uwolnienie jajka (). Potem szybko spadają w ten sam sposób. Przez resztę miesiąca poziom estrogenu stopniowo rośnie i spada.https://yourpillstore.com/pl/reprostal-na-przerost-prostaty-cena-w-aptece-gdzie-kupic/

Normalne poziomy estrogenu są bardzo zróżnicowane. Duże różnice są typowe dla kobiety w różne dni lub między dwiema samicami w tym samym dniu cyklu. Konkretnie mierzony poziom estrogenu nie przewiduje zaburzeń emocjonalnych.

Nie oznacza to, że estrogen nie jest głównym czynnikiem regulującym nastroje. Estrogen działa wszędzie w ludzkiej anatomii, podobnie jak elementy kontrolujące emocje.

Szereg wyników estrogenu obejmuje:

 • Zwiększenie serotoniny, a także ilości receptorów serotoninowych do.
 • Modyfikacja produkcji, a także następstw endorfin, “poprawiających samopoczucie” związków chemicznych w.
 • Ochrona nerwów przed uszkodzeniem i prawdopodobnie stymulowanie wzrostu nerwów.

Nie da się przewidzieć, co te efekty oznaczają u konkretnej kobiety. Działania estrogenu są zbyt złożone, aby badacze mogli je w pełni poznać. Na przykład, pomimo pozornie pozytywnego wpływu estrogenu na organizm, nastrój wielu kobiet poprawia się później, gdy poziom estrogenu jest niski.

Niektórzy specjaliści uważają, że niektóre kobiety są bardziej podatne na normalne zmiany estrogenu w tym okresie. Sugerują, że oahu to kolejka górska hormonów przez lata reprodukcyjne, które powodują zaburzenia nastroju.

Aż 90% kobiet odczuwa nieprzyjemne objawy przed miesiączką. Jeśli objawy są wystarczająco poważne, aby pogorszyć jakość życia, uważa się to za (PMS). W większości przypadków PMS występuje, gdy:

 • Objawy fizyczne i emocjonalne pojawiają się niezawodnie na kilka dni przed wieloma kolejnymi miesiączkami (okresami).
 • Obserwowane objawy znikają całkowicie po zrobieniu przerwy, a innym razem nie występują.
 • Obserwowane objawy powodują poważne dylematy osobiste (takie jak na przykład w pracy, szkole lub w domu).
 • Żadne leki, narkotyki, alkohol ani inne problemy zdrowotne nie mogą być winowajcą.

, obrzęk rąk lub nóg i tkliwość będą typowymi objawami fizycznymi. Może występować uczucie nadmiernej emocjonalności, przeżywanie, złość i drażliwość lub wycofanie społeczne. Od 20% do 40% kobiet może mieć PMS w pewnym momencie życia.

„”

może być miednicą i niższą, którą doświadczają niektóre kobiety. zwykle występuje mniej więcej w połowie drogi między; ergo termin mittelschmerz, co wynika z niemieckich słów oznaczających „środek” i „ból”.

Ból owulacji może obejmować wszystko, od łagodnego ukłucia po silny niepokój i zwykle trwa od minut do godzin. Zwykle jest wykrywany po jednej stronie związanej z miednicą i może zmieniać się co miesiąc, w zależności od tego, który jajnik uwalnia komórkę jajową w tym cyklu. W niektórych przypadkach może dojść do krwawienia z pochwy lub wydzieliny. Niektóre kobiety doświadczają, zwłaszcza jeśli ból jest silny.

Wiele kobiet nigdy nie doświadcza bolesnej owulacji. Jednak niektóre kobiety odczuwają ból w połowie cyklu każdego miesiąca i mogą określać ból związany z owulacją.

Gdy komórka jajowa rozwija się w jajniku, jest otoczona płynem pęcherzykowym. Podczas owulacji z jajnika uwalniane są jajo, a także płyn, a także niektóre. Chociaż dokładna przyczyna powstania mittelschmerz nie jest znana, uważa się, że płyn lub może podrażniać wyściółkę jamy brzusznej, powodując ból. Ból ustępuje całkowicie natychmiast po uwolnieniu komórki jajowej lub po wchłonięciu płynu lub krwi przez organizm.

Owulacja często występuje na kilka tygodni przed następnym cyklem, więc czas wystąpienia tego bólu sprawia, że ​​mittelschmerz jest łatwy do rozpoznania. Aby znacznie pomóc w ustaleniu, czy ból jest związany z owulacją, lekarz może poprosić Cię o sporządzenie wykresu cykli miesiączkowych, odnotowanie epizodów bólu wraz z dokładną lokalizacją bólu (ból owulacji często występuje po jednej stronie podbrzusza). Twój lekarz może również przeprowadzić badanie jamy brzusznej i miednicy, aby wykluczyć inne możliwe, takie jak na przykład torbiel na własnym jajniku. Jeśli twój ból jest silny lub jeśli lekarz zauważy jakiekolwiek nieprawidłowości w badaniu, może zlecić badanie krwi lub prześwietlenie, aby pomóc ustalić przyczynę bólu.https://yourpillstore.com/

„”

31 października 2008 – Czy kobiety mogą dać znać mężczyznom, że są płodne, prostymi zmianami w ich głosie?

Nowe badanie dotyczy możliwego związku między tym, jak zmienia się głos kobiety, gdy osiąga ona najbardziej płodny okres miesiąca.

Współautorami tego badania są Gregory Bryant i Martie Haselton z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.

Zebrali razem 69 kobiet w normalnym wieku 20 lat, z których wszystkie miały regularne miesiączki zamiast używać hormonów.

Następnie badacze zebrali od uczestników dwa zestawy próbek wokali.

Jedno nagranie wokalu zostało wykonane, gdy kobiety były w szczytowym okresie płodnym. Inny został zrobiony, jeśli były na niskim końcu tego.

Wszystkie kobiety zostały poproszone o sformułowanie zdania „Cześć, jestem studentką na UCLA”. Powiedziano im również, aby wymawiali ciąg samogłosek, jak „eh” w „zakład”.

Okazuje się, że gdy kobiety były najbardziej płodne, wysokość tych głosów znacznie wzrosła w porównaniu z nagraniem wykonanym w niższym okresie płodnym.

Ale stało się to tylko wtedy, gdy wypowiedzieli zdanie, może nie, gdy uczestnicy wypowiedzieli samogłoski.

Ta ogromna różnica w wysokości była największa w najbardziej płodnym okresie kobiet, dwa dni wcześniej. To „okno” jest wtedy, gdy kobiety mają największe prawdopodobieństwo poczęcia dziecka.

Autorzy badania piszą w artykule opublikowanym w oparciu o ustalenia, że ​​ich praca zwiększa ludzką anatomię badań, pokazując, że kobiety mogą angażować się w proste, nieświadome działania w najbardziej płodnych czasach.

Autorzy cytują wcześniejsze badania, że ​​kobiety ubierają się bardziej atrakcyjnie, kiedy są, i że egzotyczne tancerki maksymalizują rekomendacje, kiedy są najbardziej płodne.

Naukowcy piszą, że możliwe jest, że krążące wokół hormony w okresie wysokiej płodności wpływają na dźwięk głosu.

Analiza pojawia się przed dylematem czasopisma z grudnia 2008 roku Listy biologiczne.

WebMD Health News Sprawdzone przez 31 października 2008 r

ŹRÓDŁA:

Bryant, G. i Haselton, M., Listy biologiczne, Grudzień 2008.

Informacja prasowa, UCLA.

© 2008 WebMD, LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Chcesz mieć niemowlę, ale ciąża się nie odbędzie? Możesz się zastanawiać, czy Ty lub Twój współmałżonek macie problem zdrowotny, któremu chcielibyście się przyjrzeć. Poświęć chwilę, aby dowiedzieć się, co oznacza niepłodność i co ją powoduje. Następnie porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby dowiedzieć się, jakie powinny być Twoje następne kroki.

Lekarze nazywają to niepłodnością, jeśli nie zajdziesz w ciążę po roku regularnego seksu bez konieczności stosowania antykoncepcji. Jeśli powinnaś być kobietą powyżej 35 roku życia, oznacza to, że nigdy nie będziesz mieć dziecka po 6 miesiącach.

Niepłodność nie zawsze oznacza, że ​​jesteś „bezpłodny” – nie możesz mieć dziecka. Połowa par, które szukają pomocy, może w końcu mieć dziecko, samodzielnie lub z pomocą lekarza.

Mężczyźni i kobiety mogą mieć problemy z płodnością. U około 20% niepłodnych par oboje partnerzy mają dylematy związane z płodnością, aw około 15% par nie ma żadnej przyczyny po wykonaniu wszystkich testów. Nazywa się to niewyjaśnioną bezpłodnością.

Jeśli powinieneś być jakimś facetem, najczęstszą przyczyną niepłodności jest właśnie problem z takimi rzeczami jak:

 • Niska, dlatego masz za mało lub nie masz nasienia w nasieniu
 • Twoje plemniki nigdy nie poruszają się tak dobrze, jak powinny, aby wytworzyć niską ruchliwość plemników.
 • Masz nienormalnie utworzone plemniki.
 • Twoje kanały nasienne są zablokowane.

Innym częstym problemem jest tymczasowy spadek ilości wytwarzanej spermy. Może się to zdarzyć, gdy twoje jądra zostaną zranione. Na przykład może to oznaczać, że twoje jądra były zbyt gorące przez zbyt długi czas lub miałeś kontakt ze związkami chemicznymi lub przyjmowałeś leki, które wpływają na sposób wytwarzania nasienia.

Jeśli pijesz alkohol lub palisz, liczba plemników może się zmniejszyć.

Ponadto mężczyźni w wieku 40 lat i starsi mają niższą płodność.

Główną przyczyną niepłodności jest brak owulacji, dlatego nigdy nie uwalniasz komórki jajowej z jajnika. Główną przyczyną może być stan zwany zespołem policystycznych jajników.

Trudności z jajowodami, które przenoszą komórki jajowe z jajnika do macicy, z pewnością są częstą przyczyną niepłodności. Czasami twoje rurki są zablokowane przez blizny spowodowane chorobą lub stanem zwanym.

może powodować dylematy związane z płodnością u kobiet, a także bycie lub niedowaga może odgrywać rolę.

Jeśli komórka jajowa jest skuteczna w całym jajowodzie, wiele rzeczy może uniemożliwić jej zagnieżdżenie się w macicy. Śluz szyjki macicy może uszkodzić plemniki lub spowolnić ich postęp.

Płodność u kobiet spada wraz z wiekiem, a znacznie bardziej po 35 roku życia. Urodzenie dziecka po 45 roku życia jest niezwykłe.

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do 30 marca 2019 r

ŹRÓDŁA: 

Międzynarodowa Rada ds. Sugestii i Upowszechniania Niepłodności.  

Podręcznik Merck 2005.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

Jeśli masz i rozważasz, prawie na pewno wiąże się to z kilkoma istotnymi pytaniami. Czy byłoby to dla mnie bezpieczne? Czy utrudni mi poczęcie? Jeśli naprawdę to zrobię, dokładnie jak mam sobie poradzić z moimi oczekiwaniami? Czy moje leki przeciwdrgawkowe mogą zaszkodzić dziecku?

Na szczęście większość kobiet z epilepsją rodzi zdrowe, zdrowe dzieci. Jeśli podejmiesz środki ostrożności, Twój potencjał posiadania zdrowego dziecka jest wyższy niż 90%. Możesz znaleźć zwiększone ryzyko. Jednak ścisła współpraca z lekarzem może pomóc zminimalizować to ryzyko.

Zanim spróbujesz zajść w ciążę, powinieneś skonsultować się ze swoim neurologiem i swoim. Większość lekarzy zaleca, aby kobiety chore na padaczkę pozostawały pod opieką położnika wysokiego ryzyka. Obaj chcieliby cię uważnie obserwować przez cały czas.

Możliwe, że epilepsja może utrudniać zajście w ciążę. Kobiety z padaczką mają mniej dzieci niż kobiety w ogóle. Ich współczynnik dzietności jest od 25% do 33% niższy od średniej. Jak to się stało? Oto kilka możliwych powodów:

 • Kobiety z padaczką mają wyższe wskaźniki niektórych chorób, które powodują bezpłodność. Jednym z nich jest zespół policystycznych jajników (PCOS).
 • Kobiety z padaczką częściej mają nieregularne cykle miesiączkowe, co może utrudniać zajście w ciążę.
 • Kobiety z padaczką są również bardziej narażone na cykle menstruacyjne, które nie produkują komórki jajowej. Nazywa się to cyklami bezowulacyjnymi.
 • Niektóre leki przeciwdrgawkowe mogą wpływać na poziom hormonów w jajnikach, co może wpływać na funkcje rozrodcze.
 • Kobiety z padaczką częściej mają nieprawidłowości w hormonach biorących udział w ciąży.

Badanie z 2018 roku ujawniło, że ogólnie kobiety z padaczką, które nie mają historii niepłodności, mają takie samo prawdopodobieństwo urodzenia dziecka jak kobiety bez epilepsji.

Jeśli twoje napady nie są w porządku, może to również wpłynąć na twoją płodność. Specjaliści twierdzą, że jeśli kobieta ma napady w czasie, gdy jej ciało przygotowuje się do owulacji, mogą zakłócać sygnały, które powodują, że ten proces ma miejsce.

Jak tylko poczniesz, jeszcze ważniejsze będzie wyregulowanie napadów. Napady drgawek podczas ciąży mają wpływ na zdrowie dziecka. Możesz upaść lub dziecko może zostać pozbawione tlenu w wyniku napadu, co może zranić dziecko i zwiększyć ryzyko urodzenia martwego dziecka.

jest tylko symptomem, którego wiele kobiet doświadcza w okresie menstruacji. Ważnym elementem, który odróżnia () od innych rodzajów jest czas wystąpienia objawów. Znacznie ponad 150 różnych objawów przypisano PMS, niemniej jednak cechą charakterystyczną dylematów związanych z PMS jest ich występowanie na kilka tygodni przed wystąpieniem miesiączki (mniej więcej w czasie). Przedmiesiączkowe zaburzenie dysforyczne (PMDD) to po prostu gorszy podtyp PMS, który wymaga większej liczby form objawów emocjonalnych (takich jak na przykład smutek, wahania nastroju, drażliwość i utrata zainteresowania rzeczami). Kobiety cierpiące na depresję związaną z PMS i PMDD zgłaszają dramatyczny odpoczynek od objawów po rozpoczęciu miesiączki.

Z drugiej strony – znany medycznie jako – trwa co najmniej dwa tygodnie lub dłużej i wiąże się z poczuciem bezradności i beznadziejności. Duża depresja często wiąże się z niemożnością wykonywania codziennych czynności w pracy, także w kontaktach społecznych, a także z utratą zainteresowania czynnościami, z których wcześniej się cieszyliśmy.

Pomimo częstych incydentów depresji wśród kobiet, wiele ofiar czuje się zbyt odizolowanych i zawstydzonych, by omówić swoje objawy z lekarzem. Konieczne jest, aby podzielić się z tobą swoimi objawami wraz z lekarzem, zwłaszcza jeśli odczuwasz utratę apetytu, skrajną nerwowość lub brak zainteresowania lub nie wykonujesz codziennych czynności. Zabiegi są przeznaczone dla wszystkich rodzajów depresji, a także dla PMS. i PMDD

Referencje medyczne WebMD sprawdzone do dnia 21 października 2019 r

DOSTAWCA: 

Forrester- Knauss C. BMC Public Health, Październik 2011.

© 2019 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

W Stanach Zjednoczonych normalny wiek zachorowania na „naturalny” to 51 lat. Jednak w wyniku genetyki, infekcji lub, niektóre kobiety przechodzą przed 40 rokiem życia. Menopauza występująca przed tym wiekiem, naturalna lub indukowana , jest uznawany za „przedwczesną” menopauzę.

Oprócz radzenia sobie z innymi objawami, które towarzyszą menopauzie, wiele kobiet przechodzących przedwczesną menopauzę musi radzić sobie z dodatkowymi problemami fizycznymi i emocjonalnymi. Na przykład, ponieważ menopauza sygnalizuje koniec płodności kobiety, kobieta, która tego pragnie, prawdopodobnie będzie miała kłopoty.

przedwczesnej menopauzy są podobne do tych, które występują u kobiet przechodzących naturalną menopauzę i czasami mogą obejmować:

 • Nieregularne lub nieodebrane miesiączki
 • Okresy, które są cięższe lub lżejsze niż zwykle
 • (szybkie uczucie ciepła, które rozprzestrzenia się na mięśnie klatki piersiowej)

Te objawy z pewnością są oznaką, że jajniki produkują mniej.

Wraz z powyższymi objawami u niektórych kobiet mogą wystąpić:

 • (mogą również stać się cieńsze i mniej elastyczne)
 • drażliwość i pogorszenie ()
 • Zmiany emocjonalne (drażliwość, wahania nastroju, łagodne)
 • , , lub usta

Oprócz objawów z powyższej listy, jeśli powinnaś mieć mniej niż 40 lat i doświadczać któregokolwiek z poniższych schorzeń, powinnaś skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, czy możesz przechodzić wczesną menopauzę:

 • Wytrwałeś lub
 • Ty lub nawet członek rodziny posiada taki jak, lub
 • przez ponad rok bezskutecznie próbowałeś zostać
 • Twoja matka lub siostra doświadczyły przedwczesnej menopauzy

Aby zdiagnozować przedwczesną menopauzę, Twój lekarz najprawdopodobniej wykona i wylosuje, aby wykluczyć inne schorzenia, takie jak na przykład ciąża i choroba. Może również zamówić test sprawdzający twoje poziomy. Niski poziom estradiolu, forma, może wskazywać, że twoje jajniki zaczynają zawodzić. Kiedy poziom estradiolu jest poniżej 30, może to oznaczać, że jesteś w okresie menopauzy.

Jednak absolutnie najważniejszym testem używanym do diagnozowania przedwczesnej menopauzy jest po prostu test mierzący hormon folikulotropowy (FSH). FSH powoduje, że jajniki wytwarzają estrogen. Kiedy twoje jajniki spowalniają produkcję estrogenu, zwiększa się ilość FSH. Kiedy poziom FSH przekracza 40 mIU / ml, często sugeruje to, że jesteś w okresie menopauzy.

Urodzenie dziecka koncentruje się na wyczuciu czasu. Chcesz mieć pewność, że warunki są odpowiednie, aby jajo i nasienie mogły się spotkać. Twoja miesiączka da ci wskazówki, kiedy twoja anatomia człowieka przygotowuje się do rozpoczęcia metody.

Pierwszym szczeblem drabiny jest zrozumienie sytuacji, w których jesteś najbardziej płodny. Większość kobiet ma 28-dniowy okres. Oznacza to, że każdego miesiąca masz około 6 dni, kiedy możesz mieć dziecko. Oznacza to dzień, w którym którykolwiek z Twoich jajników uwalnia komórkę jajową, zwaną owulacją, a także dzień 5 wcześniej. Seks w tym oknie jest kluczem. Nie możesz mieć dziecka bez owulacji, a śledzenie miesięcznych miesiączek to dobry sposób na zdobycie wiedzy na temat płodności organizmu.

Aby to przeanalizować, będziesz musiał sporządzić wykres swojego okresu i zanotować, jak długo on trwa. Dzień 1 może być pierwszym dniem miesiączki. Biorąc pod uwagę, że długość twojego cyklu może się nieznacznie różnić z miesiąca na miesiąc, musisz śledzić go przez miesiąc lub dwa.

Po uzyskaniu średniej odejmij 18 dni od długości najkrótszego cyklu. Oto pierwszy dzień, w którym prawdopodobnie będziesz płodny. Następnie odejmij 11 dni od długości swojego najdłuższego cyklu. Oto ostatni dzień, w którym prawdopodobnie będziesz płodny. Seks między tymi dwiema randkami zapewni Ci najprzydatniejsze ujęcie porodu.

Ponadto dobrym pomysłem jest skupienie się na oznakach, że Twoja ludzka anatomia przygotowuje się do owulacji. Jednym ze sposobów jest sprawdzenie podstawowej temperatury ciała (BBT).

BBT może być początkową wartością temperatury rano. Zaraz po owulacji wzrasta nieznacznie – czasami o mniej niż dyplom – i pozostaje wyżej, aż zacznie się czerwony dzień. Jeśli codziennie rejestrujesz temperaturę, możesz dostrzec subtelne zmiany, które oznaczają, że jeden z jajników uwolnił komórkę jajową.

Aby po prostu wziąć BBT, będziesz musiał:

Użyj podstawowego termometru do ciała. Jest bardziej czuły w porównaniu do standardowego i na pewno pokaże poważne zmiany temperatury o ułamek stopnia. Możesz je dostać w wielu aptekach za mniej niż 20 USD.

Niektóre osoby z dylematami nawet nie rozumieją tego, dopóki nie spróbują mieć. To dlatego, że często problemy nie mają objawów. Niezależnie od tego, czy aktywnie starasz się mieć dzieci, czy może masz zamiar to zrobić w dającej się przewidzieć przyszłości, dobrze jest dowiedzieć się, czy to, co robisz ty lub twój współmałżonek, może zmniejszyć twoje szanse.

Ponieważ nie możesz dokładnie określić, co może wpłynąć na twoją płodność, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić.

Mężczyźni i kobiety są jednakowo bardziej narażeni na dylematy związane z płodnością. W około jednej trzeciej sytuacji oboje partnerzy mają dylematy lub lekarze nie mogą odkryć przyczyny.

Szereg czynników wpływających na zdolność pary do posiadania to:

Wiek. Kobiety rodzą się w grupie. Liczba ta spada wraz z wiekiem, co utrudnia im osiągnięcie połowy trzydziestki. W wieku 40 lat ich szanse na zajście w ciążę spadają z 90% do 67%. W wieku 45 lat to tylko 15%. Osoba po 40 roku życia jest mniej płodna.

czy można zmniejszyć ryzyko? Rodzaj. Kiedy jesteś gotowy na dzieci, nie czekaj. Im młodszy możesz być, tym wyższy.

. Jeśli palisz lub rzadziej będziesz mieć dziecko. Tytoń i może zwiększyć potencjał kobiety i zmniejszyć liczbę mężczyzn. Palacze również przechodzą menopauzę na około 2 lata przed niepaleniem. Może również (ED).

czy można zmniejszyć ryzyko? Tak. Nie pal tytoniu ani nie używaj usług i produktów tytoniowych wszelkiego rodzaju.

Picie . Lekarze twierdzą, że obecnie nie ma bezpiecznej ilości kobiet, które mogą pić w trakcie. Może to spowodować. Może również zmniejszyć prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, a intensywne picie może zmniejszyć liczbę plemników u mężczyzn.

czy można zmniejszyć ryzyko? Tak. Mężczyźni i kobiety powinni unikać alkoholu, gdy chcą zajść w ciążę.

. Kobiety, które są, mogą mieć i pomijać. Ale kobiety ze skrajną niedowagą również mogą mieć dylematy – ich układ rozrodczy może całkowicie się wyłączyć. Mężczyźni, którzy są mogą mieć plemniki gorszej jakości lub zaburzenia erekcji.

© 2014 WebMD, LLC. Wszelkie wolności zastrzeżone.

 • Poprz
 • Kolejny

Pierś może być tkanką pokrywającą mięśnie klatki piersiowej (piersiowe). Kobiece piersi zbudowane są ze specjalistycznej tkanki produkującej mleko (tkanka gruczołowa) oraz tkankę tłuszczową. O wielkości piersi decyduje całkowita ilość tłuszczu.

Element piersi wytwarzający mleko jest podzielony na 15 do 20 sekcji, zwanych płatami. W obrębie każdego płata znajdują się mniejsze struktury, zwane zrazikami, w których wytwarzane jest mleko. Mleko przepływa przez zbiorowisko maleńkich rurek zwanych przewodami. Kanały łączą się i łączą w większe kanały, które zasadniczo wychodzą ze skóry w brodawki. Ciemna część skóry otaczająca sutek nazywana jest otoczką.

Tkanka łączna i więzadła wspierają pierś i nadają jej kształt. Nerwy zapewniają czucie w kierunku piersi. Pierś obejmuje również krwiobieg, naczynia limfatyczne i węzły chłonne.

 • : Złośliwe komórki (rakowe) namnażają się nieprawidłowo w piersi, ostatecznie rozprzestrzeniając się na pozostałą część anatomii człowieka, jeśli nie są leczone. Rak piersi występuje prawie wyłącznie u kobiet, chociaż może to dotyczyć mężczyzn. Objawy raka piersi obejmują guzek, krwawą wydzielinę z brodawki lub zmiany skórne.
 • (DCIS): rak piersi do komórek przewodowych, który być może nie zaatakował głębiej lub nie rozprzestrzenił się po ludzkim ciele. Kobiety, u których zdiagnozowano DCIS, mają duże prawdopodobieństwo wyleczenia.
 • (LCIS): Chociaż nazywany jest rakiem LCIS, który występuje w komórkach zrazików produkujących mleko, nie zaatakuje ani nie rozprzestrzeni się i nie jest tylko prawdziwym rakiem. Jednak kobiety z LCIS mają zwiększone prawdopodobieństwo zachorowania na inwazyjnego raka piersi w przyszłości.
 • : Rak piersi, który zaczyna się w komórkach przewodów, ale następnie wnika w głąb piersi, niosąc potencjał rozprzestrzeniania się na resztę ludzkiej anatomii (przerzuty). Inwazyjny rak przewodowy jest najczęstszą postacią inwazyjnego raka piersi.
 • : Rak piersi, który zaczyna się w komórkach zrazikowych produkujących mleko, ale następnie wnika w głąb piersi, niosąc potencjał rozprzestrzeniania się na resztę ludzkiej anatomii (przerzuty). Inwazyjny rak zrazikowy może być rzadką postacią raka piersi.
 • : łagodny (niezłośliwy), wypełniony płynem worek, który często rozwija się u kobiet w wieku 30 lub 40 lat. Torbiele piersi mogą potencjalnie powodować tkliwość i mogą zostać odsączone.
 • : Bardzo powszechna niezrakowa lita torbiel tej piersi. Normalny gruczolakowłókniak tworzy bezbolesny, ruchomy guzek w piersi i najczęściej występuje u kobiet w wieku 20 lub 30 lat.
 • : stan standardowy, w którym niezłośliwe guzki piersi mogą stać się niewygodne i zmieniać proporcje przez cały okres.
 • : Biopsja piersi może wykazać nienormalne namnażanie się komórek przewodowych o normalnym wyglądzie, niezłośliwych. Obecność zwykłej hiperplazji może nieznacznie zwiększyć w życiu kobietę zagrożenie rakiem piersi.
 • : Nieprawidłowo wyglądające komórki namnażające się w przewodach piersiowych (atypowy rozrost przewodowy) lub zrazikach (atypowy rozrost zrazikowy), czasami wykrywany podczas biopsji piersi. Mimo że choroba nie jest nowotworowa, kobiety z atypowym rozrostem osiągnęły cztery do pięciu razy większe ryzyko zachorowania na raka piersi w porównaniu z kobietami bez nieprawidłowości w piersiach.
 • : Niezłośliwa, brodawkowata masa piersi, która rośnie w przewodach piersiowych. Brodawki wewnątrzprzewodowe mogą być wyczuwane jako guzek lub powodować wyciek przezroczystego lub krwawego płynu z brodawki sutkowej.
 • Gruczolistość piersi: niezłośliwe powiększenie tych zrazików piersi. Na mammogramach adenoza może wyglądać jak rak piersi, więc biopsja może wymagać wykluczenia raka piersi.
 • : niezwykła, często duża, szybko rosnąca torbiel piersi, która w USG wygląda jak gruczolakowłókniak. Guzy liściaste mogą być łagodne lub złośliwe i najczęściej rozwijają się u kobiet w wieku około 40 lat.
 • : W odpowiedzi na uderzenie w tłuszczową część piersi może rozwinąć się guzek blizny. Ta masa może wyglądać jak rak piersi w badaniu lub na mammografii.
 • : Zapalenie piersi powodujące zaczerwienienie, ból, ciepło i obrzęk. Matki karmiące osiągnęły większe ryzyko zapalenia sutka, które często może być skutkiem choroby. 
 • : Złogi wapnia w piersi są z pewnością częstym odkryciem na mammogramach. Wzorzec wapnia może sugerować raka, co prowadzi do dalszych testów lub biopsji.
 • : Nadmierny rozwój męskich piersi. Ginekomastia może wpływać na noworodki, chłopców i mężczyzn.

Jeśli zajmuje Ci to trochę czasu, prostą metodą na zwiększenie szans jest sporządzenie wykresu cyklu płodności. Gdy to zrobisz, możesz znaleźć najbardziej efektywną możliwość, aby to działało dobrze.

Gdy przechodzisz przez swój cykl, twoje ciało oferuje wiele wskazówek, które pojawiają się po owulacji. Musisz tylko wiedzieć, jak je znaleźć.

Jako element wykresów będziesz musiał:

 • Sprawdź, czy możesz być.
 • Po prostu zmierz swoją „podstawową temperaturę ciała” – temperaturę, jeśli jesteś w stanie spoczynku.
 • dokładnie zbadaj śluz szyjkowy.
 • Śledź, czy zaczyna się miesiączka.
 • Zwróć uwagę, kiedy masz.

Znajomość tych informacji może łatwo zrobić ogromną różnicę. Chociaż normalna para zajdzie w ciążę po około 5 lub 6 miesiącach starań, osoby, które uczą się, jak sprawdzić, czy kobieta owuluje lub uwalnia komórkę jajową i które regularnie uprawiają seks w tym czasie, zwiększają prawdopodobieństwo urodzenia dziecka.

Domowe testy i urządzenia zapewnią inny sposób monitorowania cyklu płodności. Niektóre osoby używają ich razem ze staromodnymi technikami, podczas gdy inne używają ich jako substytutów.

Zestawy predyktorów owulacji (OPK). Możesz je znaleźć w większości aptek, a kosztują około 20 do 75 USD za 30 dni. Sprawdzają ilość hormonu luteinizującego (LH) w twoim.

Zestawy mogą informować o wzroście poziomu LH, który ma miejsce od 12 do 36 godzin przed owulacją. Badania pokazują, że zestawy są dokładne w ponad 90%.

Najnowsze zestawy OPK są cyfrowe. Naprawdę są trochę droższe, ale będą miały wyświetlacz, który będzie łatwiejszy do odczytania.

Testy owulacyjne progesteronu. Możesz to znaleźć w drogeriach lub zamówić online za około 40 $ 30 dni. Przez kilka dni badają poziom metabolitu progesteronu w moczu. Poziomy metabolitów zwykle rosną w ciągu 24-36 godzin po owulacji, więc zlokalizowanie metabolitu progesteronu w moczu może wskazywać na owulację. 

lub mikroskopy „paprociowe”. Są to maleńkie mikroskopy – czasami zbudowane tak, aby wyglądały jak pojemniki na szminki – które badają próbkę śliny. Gdy zbliżasz się do owulacji, wzrasta również poziom soli w ślinie. Kiedy spojrzysz na ślinę pod mikroskopem, sól tworzy wzór przypominający liście paproci.

Jajniki są istotną częścią. Ich praca jest dwojaka. Wytwarzają hormony, w tym, które wywołują miesiączkę. Ich funkcją jest także wypuszczanie co miesiąc jednego lub więcej jaj w celu ewentualnego zapłodnienia.

Może to powodować kilka różnych schorzeń, od cyst po guzy. Jajniki znajdują się na dole. Oznacza to, że jeśli odczuwasz ból jajników, prawdopodobnie poczujesz go w dolnej części brzucha – poniżej klucza brzusznego – i miednicy. Niezwykle ważne jest, aby jakikolwiek lek został przebadany przez zwykłego lekarza lub / ginekologa. Może to powodować kilka różnych warunków.

Ból jajników może być ostry lub przewlekły. Ostry ból jajników pojawia się szybko (przez krótką chwilę lub dni) i ustępuje całkowicie w krótkim czasie. Przewlekły ból jajników często zaczyna się bardziej stopniowo. Potem trwa kilka miesięcy lub dłużej.

Ból jajników może być ciągły. Albo może przyjść i odejść. Może się pogorszyć przy określonych czynnościach, takich jak na przykład oddawanie moczu. Może być tak łagodny, że prawie go nie widzisz. Lub ból jajników może być tak silny, że przeszkadza w stylu życia.

Strategia stosowana przez lekarza do diagnozowania bólu jajników będzie się różnić. Będą rozważać, jaka może być domniemana przyczyna. Niezależnie od tego, Twój lekarz zbierze pełne przygotowanie medyczne, przeprowadzi badanie i będzie miał pytania dotyczące Twojego bólu. Pytania mogą dodać:

 • Gdzie obecnie czujesz ból?
 • Kiedy osiągnął to zacząć?
 • Jak często czujesz ból?
 • Czy aktywność poprawia czy pogarsza ból?
 • Jakie to uczucie – łagodne, palące, obolałe, ostre?
 • Jak ból wpływa na Twoje codzienne życie?

Testy diagnostyczne, takie jak na przykład inne formy obrazowania, mogą skupiać się na wyjaśnieniu bólu. Poniżej wymieniono niektóre możliwe czynniki powodujące ból jajników oraz sposób ich diagnozowania i leczenia.

Cysty to wypełnione płynem worki, które utworzą się w jajnikach. Były dość typowe dla kobiet, zwłaszcza w okresie rozrodczym. Zwykle powstają w wyniku procedury. Może się tak zdarzyć, jeśli jajo po prostu nie zostanie uwolnione lub jeśli worek – pęcherzyk – trzymający jajo nie zmniejszy się po uwolnieniu jaja. zwykle nie powodują żadnych objawów i same się rozpuszczają. Mogą jednak wywołać tępy ból lub ostry ból, jeśli torbiel jest duża, a także pęknie.

Hormony! Od do, te posłańcy kobiecości zmieniają twój nastrój, twoją wagę, twoje – a nawet twoje życzenie. Dla wielu kobiet to płynne żeglowanie, ale dla innych to naprawdę wrak na każdym zakręcie tego hormonalnego zakrętu.

„Kobiety mogą być bardzo dotknięte fluktuacjami hormonalnymi, a wiele z nich jest w dużym stopniu dotkniętych. Czasami dochodzi do tego, że czują się całkowicie przytłoczone – tak jakby na chwilę utraciły kontrolę nad tym życiem” – mówi dr Christiane Northrup, kompozytor Mądrość i Organy kobiet Kobieca mądrość., stres, – równe, to wszystkie czynniki, które wywołują hormonalne obroty ogonowe. Może więc istnieć wiele okazji do omylności.

Jednocześnie, Northrup mówi WebMD, istnieje wiele możliwości zmiany sposobu, w jaki się czujesz. „Czasami nawet najmniejsze zmiany mogą z łatwością zrobić ogromną różnicę” – twierdzi.

WebMD poprosił Northrupa i innych czołowych specjalistów o poradę, jak radzić sobie z hormonami – od menstruacji po menopauzę i nie tylko.